بدشانسی عقاب دریایی در شکار ماهی بادکنکی

تصاویر دیدنی بدشانسی عقاب دریایی در شکار ماهی بادکنکی را مشاهد میکنید، در تصاویر میبینید که چگونه ماهی بادکنکی با بادکردن خود را از چنگال عقاب نجات میدهد. این تصاویر در فلوریدا گرفته شده است.

ماهی های بادکنکی شناگر های ضعیفی هستند اما می توانند در زمانی کوتاه مقدار زیاده آب را در معده خود فرو برده تا بزرگ شده و به توپی غیر قابل خوردن تبدیل شوند و می توانند در روز چند بار به اندازه اول خود برگردند و دوباره بزرگ شوند. زیست شناسان فکر می کنند که آنها معروف ترین جاندارانی هستند که قابلیت این را دارند که خود را باد کنند.همچنین آنها در حرکت کند بوده و بعضی وقت ها همین کند بودن و شنای بد این موجودات سبب آسیب پذیر شدن آنها در برابر بعضی جانوران غارت گر می شوند و در عوض این ماهی ها بجای گریختن، از معده قابل ارتجاع خود استفاده می کنند و مقدار زیادی آب را می بلعند و باد می کنند تا خود را به یک توپ غیر قابل خوردن تبدیل کنند و بعضی نوع ها هم در سطح خود سم هایی دارند تا خود را غیر قابل خوردن کنند.

بدن ماهی بادکنکی حاوی مقدار زیادی از سم تترو دوتوکسین است، تترو دوتوکسین یک ترکیب فوق العاده سمی است و کشنده تر از سیانور است. هنوز هیچ داروئی ضد سم برای این ترکیب وجود ندارد، ماهی بادکنکی در ژاپن توسط ماهر ترین آشپزها سم زدایی و طبخ می‌شود و با قیمت بالای ۱۲۰ دلار در اختیار مردم قرار می‌گیرد. سایر اجزای سمی این ماهی در ظروف قفل دار به محلی منتقل و سوزانده میشود.

عقاب 3 عقاب 4 عقاب 5 عقاب 6 عقاب 7

به خواندن ادامه دهید...

۱ دیدگاه

  1. تیر ۱۰, ۱۳۹۳

    .

    hello!!

    (۱)(۰)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *